вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Niewłaściwie konserwowane sztachety drewniane szybko się dewastują oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie warto poznać typy pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od właściwego i sumiennego przygotowania materiału na płot, albowiem od tego zależy efekt końcowy własnych robót. Przed użyciem artykułów do osłony oraz dekoracji sztachet z drewna kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Podczas gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanosić następne preparaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, ale nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ten odmiana płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji w związku z tym służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий